Voortgezet onderwijs

Laat je leerlingen kennismaken met theater

Op zoek naar een actieve dag cultuur in Eindhoven? Bezig met de planning van een voorstellingsbezoek en behoefte aan de juiste omkadering? Wil je leerlingen op een onvergetelijke manier laten kennis maken met theater? Er zijn verschillende ‘stepping stones’ om het theater binnen te stappen, rekening houdend met leeftijd, achtergrond en opleiding. We hebben inspirerend aanbod voor iedereen; qua voorstellingen en ook qua omkadering zoals workshops en educatiemateriaal.

Ben je nieuwsgierig naar de mogelijkheden voor jouw school, wil je graag sparren hierover, heb je een bepaalde wens? We horen het graag!

Jantine Hoekstra - Programmering en educatieprojecten

Bel Jantine        Mail Jantine       

Leeftijd

12 tot 15 jaar
Identiteit, spiegelen, verleiding, anders, afzetten, jongerencultuur; begrippen die voor kunnen komen in de jongerenvoorstellingen. Vaak speelt een voorstelling in op een actueel thema of iets dat nu gebruikt, gelezen of gezien wordt door jongeren. Wat vandaag in is, kan morgen weer uit zijn.

15 tot 18 jaar
Voor jongeren in deze leeftijdscatogorie bieden we meestal de voorstellingen voor volwassenen aan. 

Heb jij je cultuurshot al gehad?
Graag help ik je mee om de juiste voorstelling bij de juiste leerling te zoeken. Dat kan online, telefonisch, op school of in het Parktheater.
Heb jij je cultuurshot al gehad?

Theaterseizoen 25/26 - Beleef het van dichtbij


In een wereld vol schermen en algoritmes worden jongeren voortdurend verleid tot snelle reacties en eenduidige perspectieven. Theater biedt hier een krachtig tegenwicht: ruimte voor stilte, vertraging, reflectie en échte ontmoeting. Het is een plek om andere verhalen te ervaren en verrassende vormen van expressie te ontdekken.

Theater opent werelden, stelt vragen en verbindt mensen. Kunst die verwondert, raakt en dichtbij komt – zowel letterlijk als figuurlijk. Dít seizoen wil je erbij zijn. Héél dichtbij.

Theater helpt je niet alleen de ander te zien, maar ook jezelf beter te begrijpen. Wij geloven in nieuwsgierigheid: het toelaten van wat anders is, het verbreden van perspectieven, en het dichter tot elkaar – én tot jezelf – komen.

Voorstellingen voor het Voortgezet Onderwijs


We presenteren een zorgvuldig geselecteerd aanbod voor VMBO, HAVO en VWO. Perfect voor vakken als CKV, Kunst, Maatschappijleer, Geschiedenis, Burgerschapsvorming en soms Klassieke Talen. Ook geschikt voor groepsdynamiek of mentormomenten.

  • Bekijk hier de pdf met aanbod, thema’s en prijzen.
  • Mis je iets? Ontdek hier nog meer voorstellingen.

Voorstellingen 25/26: geschikt voor VMBO/HAVO/VWO*

van 2

Voorstellingen 25/26: geschikt voor HAVO/VWO*


*Phaedra, in vlammen en Oom Wanja
zijn alleen geschikt voor VWO 

Workshops & Verdieping


Wil je meer uit het theaterbezoek halen? Combineer een voorstelling met één van onze interactieve workshops:

We denken graag met je mee om het theaterbezoek waardevol te maken.

Praktisch reserveren

  1. Kies je voorstelling(en) en/of workshop(s).
  2. Neem ze in optie via het online docenten-bestelformulier.
  3. Wij laten weten of je reservering definitief is of nog in optie staat.
  4. We nemen contact op bij teveel aanmeldingen, wijzigingen of als educatieve voorbereiding nodig is.

Let op: 

  • Per 20 leerlingen ontvang je één gratis begeleiderskaart.
  • Werk je met de CJP Cultuurkaart? Zorg dan dat de weborder binnen een week na het bezoek is goedgekeurd.
  •  Cabaretvoorstellingen zijn alleen in overleg met de artiest te boeken.

Hulp nodig bij je keuze?

Zoek je een voorstelling die aansluit bij een specifieke thematiek, CKV-dimensie of leerlingengroep? Neem contact op! We helpen je graag de juiste keuze te maken.

Neem contact op met:
Jantine Hoekstra
Programmering & Educatieprojecten
📧 educatie@parktheater.nl
📞 040 - 2 156 186

Of reserveer direct via ons online bestelformulier

Wil je je leerlingen goed voorbereiden op het theaterbezoek? Help ze hierbij met onderstaand filmpje.

Stuur mij de e-mail nieuwsbrief