Een tijd van liefde
-
za 13 mrt ’2720:30Philipszaal
Rang 1 Normaal € 24,50 CJP € 22,-
Na het succes van De dood van Benny Simons keren regisseur Shady El-Hamus en schrijver Ashgan El-Hamus terug met Een tijd van liefde. Een energiek en meeslepend liefdesverhaal over twee mensen die meer verschillen dan ze lief is. Wat gebeurt er als verliefdheid botst met afkomst, familie en tijdsgeest? Kunnen twee werelden samenkomen, maar ook samenblijven?
Een tijd van liefde begint waar het pijn doet: bij het einde. Van daaruit slingert het verhaal terug in de tijd, naar de jaren ’90. Van dieptepunten naar hoogtepunten, van onverschilligheid naar nieuwsgierigheid. Het stuk vertelt niet alleen een liefdesgeschiedenis, maar raakt ook aan de recente migratiegeschiedenis van Nederland. Hoe blijven we geïnteresseerd in elkaars verschillen, wanneer deze groter lijken dan de overeenkomsten?
Een zinderende mix van Arabische en westerse muziek pulseert door Een tijd van liefde. De composities van Yasper Molle vormen het kloppende hart. Samen met een liveband zorgen onder anderen Dwight Breinburg en de acteurs voor een organisch, opzwepend geluid van liefde.
De media over De dood van Benny Simons
"De dood van Benny Simons is theater op zijn best: emotioneel, puur, intiem.". (NRC ★★★★)
Over Shady El-Hamus
Shady El-Hamus is regisseur en scenarioschrijver. Hij maakte zijn succesvolle theaterdebuut bij Orkater met De dood van Benny Simons. Ook regisseerde hij de speelfilm De Libi (Gouden Kalf voor Beste Scenario) en was hij de eerste Nederlandse filmmaker met een Netflix-speelfilm: Forever Rich.
Over Ashgan El-Hamus
Ashgan El-Hamus is scenarioschrijver, regisseur en columnist. Ze schreef samen met Shady El-Hamus De dood van Benny Simons en maakte onder meer de korte films Birdland en Lois Lane voor de NTR-serie Onze straat. Momenteel werkt ze aan haar speelfilmdebuut Al Baraneya.
Over ’Ntianu Stuger
’Ntianu Stuger is acteur en theatermaker. Ze maakte eerder A Night with Queen Angelito bij Orkater en speelde de hoofdrol in Wildfire. Ze werkte daarnaast bij onder andere ITA en de Toneelschuur en werd uitgeroepen tot Volkskrant Talent van het Jaar.
Over Shahine El-Hamus
Shahine El-Hamus speelde bij Orkater in Moeder van Europa en in diverse films en series, waaronder Crypto Boy. Hij won een Gouden Kalf voor zijn rol in De Belofte van Pisa.
Over Yasper Molle
Yasper Molle is componist, muzikant en arrangeur. Hij componeerde onder andere voor De dood van Benny Simons en werkte met artiesten als Bnnyhunna en Winne. Onder de naam 'Yasper' speelde hij op festivals als North Sea Jazz, Into The Great Wide Open en Down The Rabbit Hole.
Over Dwight Breinburg
Dwight Breinburg is zanger, violist, percussionist en medeoprichter van het Amsterdams Andalusisch Orkest. Hij componeerde en speelde eerder in de Orkaterproducties De Grote Ricardo en Café 749.
Over Orkater
Orkater is al vijftig jaar hét muziektheatergezelschap van Nederland. Het maakt verhalen die urgent zijn en waarin muziek net zo belangrijk is als taal. De voorstellingen zijn direct, gevoelig, gewaagd en gul.
Credits
Regie Shady El-Hamus Spel en muziek Shahine El-Hamus ’Ntianu Stuger Tekst Ashgan El-Hamus Shady El-Hamus, Compositie Yasper Molle Muziek Dwight Breinburg e.a. Decor Studio Dennis Vanderbroeck Kostuums Lotte Goos