Een zomer vol verbeteringen
BIJ13: vernieuwing van het interieur
Ons restaurant krijgt een compleet nieuwe look & feel, waardoor het straks nóg aantrekkelijker wordt voor onze bezoekers om voor of na een voorstelling te genieten van een hapje en drankje. De upgrade omvat onder andere nieuw meubilair, vervanging van het tapijt, vernieuwde wandafwerking, een aangepaste barombouw, nieuwe wandkasten en sfeervolle verlichting. Ook het speeltoestel op het terras wordt vervangen.
Onderhoud, verduurzaming en verbeteren van de bezoekersbeleving
Maar daar blijft het niet bij. In het hele gebouw wordt gewerkt aan onderhoud, verduurzaming en verbetering van de bezoekersbeleving. Zo wordt de houten vloer op de Grote Foyer vervangen en krijgen de houten vloeren van de drie zalen een onderhoudsbeurt waarbij ze opnieuw worden geolied.
Ook op het gebied van comfort en uitstraling worden stappen gezet. Alle stoelen in de zalen krijgen een grondige reiniging, de zonwering in de grote foyer wordt vervangen en de groenvoorziening bij de hoofdingang krijgt een opfrisbeurt. Daarnaast worden de toiletvoorzieningen vernieuwd met nieuwe zeep- en papierdispensers.
De afdeling Podiumtechniek werkt ondertussen aan verschillende technische verbeteringen. In de Kameleon wordt nieuwe LED-theaterverlichting geïnstalleerd en in alle kleedkamers worden de bestaande lichtbronnen vervangen door energiezuinige LED-verlichting.
Er komen nieuwe afvalbakken voor gescheiden afvalinzameling, bezoekers kunnen straks gebruikmaken van een speciale brandveilige kast voor het opbergen van hun fietsaccu's en ook de balkonfoyers worden gerenoveerd.
Pand P
Naast de vele werkzaamheden in het Parktheater zelf staat deze zomer namelijk ook in het teken van een bijzonder project: Pand P. Het pand is door de gemeente Eindhoven ingrijpend verbouwd en volledig aangepast aan de huidige eisen van een eigentijds klein theater, waarbij de herkenbare sfeer behouden is gebleven. De karakteristieke ambiance blijft daarmee overeind, maar het gebouw is technisch en functioneel klaar gemaakt voor de toekomst.
Naar verwachting ontvangen we medio juli de sleutel van Pand P. Vanaf dat moment gaan de teams van Facility en Podiumtechniek samen aan de slag om het pand verder theater klaar te maken voor ingebruikname. Waar de basis al stevig en vernieuwd is neergezet, ligt onze focus op de afwerking en de beleving: het zorgvuldig plaatsen en afstellen van de verlichting, het opnieuw laten stralen van de stoelen en het gereedmaken van de keuken en overige faciliteiten. Het wordt een intensieve en dynamische periode waarin in korte tijd veel moet gebeuren, met als ambitie om in september klaar te zijn voor de eerste voorstelling. Daarmee wordt deze zomer niet alleen een periode van onderhoud en vernieuwing, maar ook van bouwen aan een nieuwe culturele plek voor Eindhoven.
Kortom, terwijl het stil lijkt in het theater gebeurt er van alles achter de schermen om eind augustus de deuren weer te kunnen openen!