Marijke de Gruyter en Nicolien de Jong

Richard III

Het Nationale Theater
wo 31 mrt ’27 20:30
Shakespeares grootste klootzak
wo 31 mrt ’27
20:30
  • wo 31 mrt ’27
    20:30
    Philipszaal
    Tickets vanaf za 23 mei ’26 09:30

Richard wil de totale macht. Hij is een meester in manipulatie en windt je op subtiele wijze om zijn vinger. Met leugens, intriges en moorden ruimt hij iedereen uit de weg die tussen hem en de macht staat. Je ziet Rick Paul van Mulligen als koning Richard III: de grootste klootzak die Shakespeare ooit schreef.

De bittere wraak van een buitenstaander
Richard voelt zich vernederd en buitengesloten door de maatschappij. Gedreven door woede smeedt hij een plan om wraak te nemen. Met mooie woorden en charme misleidt hij iedereen; van het volk tot zijn eigen familie. Richard is bereid de hoogste prijs te betalen, maar weet hij de macht ook vast te houden als hij hem eindelijk bezit?


Now is the time of monsters
Regisseur Noël Fischer: “Ik las een citaat uit de jaren dertig: ‘The old world is dying, and the new world struggles to be born: now is the time of monsters.’ Ik zie dat terug in Richard III van Shakespeare, maar ook in de machtswellust, controledrift en narcistische spelletjes van autocratische politici.” 

Schrijver Peer Wittenbols maakt voor Noël Fischer een moderne bewerking van Shakespeares Richard III. Je ziet Gustav Borreman, Alex Hendrickx, Tessa Jonge Poerink, Livia Lamers, Rick Paul van Mulligen, Esther Scheldwacht, Betty Schuurman, Jip Smit, Mante Tausk en Vincent van Woerkom.

 


 

Credits

Naar Richard III van William Shakespeare Bewerking Peer Wittenbols Regie Noël Fischer Spel Gustav Borreman, Alex Hendrickx, Tessa Jonge Poerink, Livia Lamers, Rick Paul van Mulligen, Esther Scheldwacht, Betty Schuurman, Jip Smit, Mante Tausk, Vincent van Woerkom

 

Wachtlijst

Mijn wensenlijstje

Toegevoegd aan je wensenlijstje:

Bekijk mijn wensenlijstje

Stuur mij de e-mail nieuwsbrief