Nieuw programma
Theaterseizoen 23/24
Maak je keuze
Er staan 350 nieuwe voorstellingen op het programma.
Weet je niet waar je moet starten met kiezen?
We helpen je graag op weg met genres, thema's en tips.
Beleef jij mee? | Doe jij mee? | Praat jij mee?
Als Parktheater willen we dat iedereen de kans krijgt om mee te doen, mee te beleven, mee te maken, mee te praten en mee te beslissen. En dat kan op allerlei verschillende manieren. Door gewoon een voorstelling te bezoeken, door mee te praten over onderwerpen die we middels theater bespreekbaar maken of door écht mee te doen (in een gesprek, op het podium… alles is mogelijk).
Hoe beleef/doe/praat je mee?
In theaterseizoen 2023/2024 presenteren we, naast ruim 330 voorstellingen, meer bijzonders:
Bekijk de voorstellingen in dit thema>
Bekijk de voorstellingen in dit thema>
Bekijk de voorstellingen van Stroom>
Verkoop via loting
Voor een aantal voorstellingen in theaterseizoen 23/24 werken we met een loting. Hierbij heeft iedereen evenveel kans op kaarten. De beschikbare plaatsen worden door middel van automatische loting verdeeld.
De inschrijfperiode voor de loting is voorbij. Op 25 mei maken we de uitslag bekend per mail.
Vanaf wanneer is het programma bekend?
Vanaf 6 mei staat het nieuwe programma op de website.
Start kaartverkoop
De kaartverkoop start op zaterdag 13 mei 2023 om 9.30 uur. Kaarten bestel je via parktheater.nl of aan de kassa: 040 – 211 11 22 (geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.30 – 18.00 uur).
Voorstellingen via loting
Voor een aantal voorstellingen werken we met een loting om iedereen evenveel kans te geven op kaarten. Op 25 mei maken we de uitslag bekend per mail.
Programmagids
De programmagids is vanaf 12 mei verkrijgbaar in het Parktheater en op diverse andere plekken in de stad.
Nieuwe programmagids met vertraging bij jou in de brievenbus
In eerdere berichten gaven we aan dat de nieuwe programmagids vanaf 9 mei in de brievenbus zou vallen van onze trouwe bezoekers. PostNL deelde ons mee dat op zaterdag 13 mei 98% van de programmagidsen bezorgd zou zijn. Inmiddels blijkt dat PostNL zich niet aan de gemaakte afspraken heeft gehouden. We betreuren dit ten zeerste en zijn inmiddels in contact met PostNL. Onze excuses voor het ongemak.